Se zpožděním začíná hodnocení Salonu vín, stihne se za měsíc

Namísto obvyklého květnového termínu začne letošní hodnocení Salonu vín - národní soutěže vín 2021, až v srpnu. Vína ze všech oblastí hodnotitelé posoudí za pouhý měsíc. Původní harmonogram narušila pandemie koronaviru. O posunu termínu informoval Svaz vinařů, který vinařskou soutěž u nás pořádá.

"Profesionálně ohodnotit přes 2000 vín za jediný měsíc je poměrně ambiciózní úkol. Jsme ale velmi rádi, že se nám soutěž i ve ztížených podmínkách letošního ročníku podařilo uspořádat a že proběhne ve všech vinařských podoblastech České republiky," uvedl výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček.
Odborné komise se nejprve sejdou 3. srpna v Mělníku, aby vyhodnotili vzorky z oblasti Čechy, pokračovat budou ve Valticích 5. a 6. srpna hodnocením Slovácké vinařské oblasti, 11. a 12. srpna projdou hodnocením vzorky z Mikulovské vinařské podoblasti, 25. srpna ze Znojemské vinařské podoblasti a 27. a 28. srpna je na řadě Velkopavlovická vinařská oblast.
Vítěz v každé podoblasti dostane titul šampiona, komise vyberou i vítěze jednotlivých kategorií. Nejlepší vína postoupí do prvního celostátního kola Salonu vín, které se uskuteční v listopadu. Na prosinec je naplánováno finále, v němž komise vyberou 100 vín pro Salon vín roku 2021, vítěze jednotlivých kategorií a hlavně absolutního šampiona a nejlepší kolekci soutěže.
Na každou odbornou hodnoticí část soutěže navazuje veřejná výstava vín, na níž mohou lidé ochutnat reprezentativní vzorek vín pro danou podoblast. Vzhledem k nepředvídatelné epidemiologické situaci ale pořadatelé zrušili výstavu Slovácké vinařské podoblasti. Výstavy ostatních podoblastí se uskuteční od poloviny srpna do 3. října.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down