25.05.2009 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šebesta poprvé předsedal radě

Rada pro zemědělství a rybářství poprvé pod taktovkou ministra Jakuba Šebesty projednává Zelenou knihu k reformě společné rybářské politiky, schvaluje nařízení a rozhodnutí týkající se rozvoje venkova v souvislosti s tzv. Barrosovým balíčkem ekonomické obnovy a především schvaluje závěry k simplifikaci – jedné z priorit předsednictví. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

Na okraj jednání rady se ministr Šebesta setká se zástupci European Milk Board, s generálním tajemníkem asociace nevládních zemědělských organizací celé sedmadvacítky COPA/COGECA, se zástupcem Evropské rady mladých zemědělců CEJA a dalších předních agrárních organizací EU.
Na žádost Francie se budou resortní ministři zabývat situací na trhu s mlékem a na trhu s vepřovým masem. Pak se budou věnovat problému vysokých marží v potravinovém řetězci, o jehož projednávání požádalo Polsko. Následovat bude diskuze k žádosti Finska ohledně kompenzace škod na hospodářských zvířatech způsobovaných velkými šelmami. Nakonec bude předsednictví informovat o výsledcích jednání 17. zasedání Komise OSN pro trvale udržitelný rozvoj.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down