Sedmé kolo nabídky pozemků

Ve čtvrtek 31. ledna 2001 zveřejní Pozemkový fond ČR (PF) další nabídku pozemků podle zákona o prodeji státní zemědělské půdy.

O nabízených 8900 pozemků s celkovou výměrou 8300 hektarů se mohou do konce dubna ucházet všichni vyjmenovaní v § 7 tohoto zákona – tedy oprávněné osoby; samostatně hospodařící rolníci, kteří provozují zemědělskou výrobu minimálně dva roky na pozemcích o rozloze ne menší než deset hektarů; společníci obchodních společností; členové družstev; a také vlastníci nejméně deseti hektarů zemědělské půdy v katastrálním území nebo i v přilehlém katastrálním území, do něhož náležejí pozemky určené k prodeji.
Nájemci státní zemědělské půdy, kteří mají od PF půdu pronajatou nejméně pět let, mají podle zákona o prodeji státní zemědělské půdy přednostní právo na převod 50 procent výměry těchto pozemků (nejvýše však 300 hektarů).
Úplný seznam nabízených pozemků bude od data vyhlášení nabídky k dispozici na všech územních pracovištích PF v celé republice, v denním tisku a na internetové adrese: http://www.pfcr.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *