Sedmnáctý ročník soutěže Chutná hezky. Jihočesky byl zahájen

Až do 19. března 2023 mohou zájemci o značku Chutná hezky. Jihočesky z řad výrobců regionálních potravin, podávat přihlášky do stejnojmenné soutěže. Již posedmnácté ji organizuje Regionální agrární komora Jihočeského kraje (RAK JK) za podpory Jihočeského kraje. Každý soutěžící subjekt může přihlásit maximálně deset produktů, vyrobených na území jižních Čech z maximálního množství zdejších surovin. Informovala o tom ředitelka RAK JK Hana Šťastná.

„Přihlášky podrobíme administrativní kontrole a na 30. března chystáme komisní hodnocení dobrot splňujících soutěžní podmínky. Součty bodů za čtveřici posuzovaných vlastností jednotlivých výrobků, roztříděných obvykle do 12 kategorií, rozhodnou o přídělu známky Chutná hezky. Jihočesky (CHJ) . Zárukou úspěchu je kromě elitních senzorických vlastností i originální název, obal, inovace nebo vazba na tradice,“ nastiňuje průběh a smysl projektu Šťastná.
V průběhu dosavadních šestnácti ročníků prošlo komisním hodnocením 2164 výrobků. Do současnosti byla značka CHJ udělena 487 výrobkům. Tyto již není možné opakovaně do klání přihlašovat. Produkty oceněné známkou CHJ získají možnost bezplatného zařazení do propagační kampaně. Úspěšným výrobcům zajistí komora propagaci v médiích, na webových stránkách i sociálních sítích. K jejich popularizaci přispěje výsledková brožura a možnost zapojit se do veřejných ochutnávek a prodejů na reprezentačních akcích Jihočeského kraje.
Vyhlašování výsledků bude letos 12. května na národním potravinářském veletrhu CZECH FOOD EXPO na českobudějovickém výstavišti v rámci výstavy HOBBY.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down