31.03.2023 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sedmnáctý rok Kurzu pro výkon obecných zemědělských činností na SOŠ ČB proběhl opět úspěšně

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, která sídlí nedaleko centra města Českých Budějovic, nabízí kromě středoškolského a pomaturitního vzdělávání i možnost vzdělávání zemědělců či potenciálních zájemců o podnikání v zemědělské výrobě, kteří zatím nemají žádné zkušenosti s výkonem zemědělských činností, a to v rámci Kurzu pro výkon obecných zemědělských činností, jehož osvědčení slouží jako doklad o získání minimální zemědělské kvalifikace stanovené příslušnou resortní směrnicí. Splnění předepsaného kvalifikačního požadavku je totiž v řadě vyspělých zemích nezbytnou podmínkou pro získání zemědělských dotací.

Kurz pro výkon obecných zemědělských činností se na střední odborné škole letos konal již sedmnáctým rokem a zúčastnilo se ho 12 zájemců, kteří úspěšně absolvovali závěrečnou zkoušku. Ta se sestává z teoretické zkoušky a ústní obhajoby zadaného absolventského projektu. Účastníci kurzu mimo základních zemědělských znalostí získali i znalosti z oblasti ekonomiky a podnikání, avšak nechyběla ani samostatná praxe. Čerství absolventi se tak mohou vypořádat se vzrůstajícími nároky na kvalitu zemědělských výrobků, dodržovat zásady správné zemědělské praxe a Společenské zemědělské etiky, ale i efektivně využívat dotace a státní subvence.

Martina Pešková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down