05.01.2005 | 05:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šéf Agropolu Malúš se hodlá proti obvinění ze zpronevěry bránit právní cestou

Policie stíhá majitele skupiny Agropol Jiřího Malúše za transakce se společností Hospodářské služby Nymburk z druhé poloviny devadesátých let. Tento český podnikatel v zemědělství a potravinářství považuje obvinění ze zpronevěry za protiprávní a skutek za vymyšlený. Malúš podal proti obvinění stížnost, před Vánoci však byla zamítnuta. Nyní se chystá, že podá trestní oznámení na odpovědné osoby za porušení zákona. Také zvažuje, že podá žalobu na stát za poškození svého dobrého jména a dobrého jména firmy.

Jak řekl Malúš, obvinění je postaveno na tom, že v roce 1996 jednu z mnoha plateb od Hospodářských služeb v objemu devět milionů korun použil bez souhlasu této firmy na zvýšení základního jmění společnosti Renesance Burzovní, které šéfoval. Podnikatel však tvrdí, že s Hospodářskými službami podepsal smlouvu o půjčce, kde se uvádí, že devět milionů korun je určeno na zvýšení jmění Renesance Burzovní. Půjčené peníze byly údajně vráceny v rámci celkového vyrovnání v roce 1997.
Pochybení orgánů činných v trestním řízení vidí Malúš v tom, že vyšetřovatel odmítá respektovat předložené důkazy. Domnívá se, že ukvapené obvinění, vznesené bez důkazů poškozuje jeho podnikání a nahrává konkurenci. Státní zástupce podle něj způsobem, jakým informuje tisk, porušuje presumpci neviny.
Kauze předcházelo trestní oznámení na majitele Hospodářských služeb Pavla Švarce, které v roce 2000 podal správce konkurzní podstaty. Švarc pak obvinil z krachu Malúše. Pan Švarc se podle Malúše snaží zbavit odpovědnosti, kterou má za Hospodářské služby. Již dříve Švarc poukázal na výsledek, on neměl nic a z pana Malúše, který byl pouhým najatým překupníkem akcií, se stal majitel velkého firemního uskupení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down