29.09.2004 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šéf SVS Holejšovský byl dnes odvolán z funkce, jeho post obsadí Malena

Ústředního ředitele Státní veterinární správy Josefa Holejšovského dnes odvolal ministr zemědělství ČR Jaroslav Palas. Ve funkci ředitele SVS se objeví dosavadní ředitel jednoho z jejích odborů Milan Malena. Informoval o tom mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa. Jak ministr uvedl již v minulém týdnu, odvolal Josefa Holejšovského vzhledem k tomu, že nebyl s jeho prací šéfa veterinární správy déle spokojen.

Ministr Palas zazlíval Holejšovskému například to, že chtěl bez vědomí ministerstva jako zřizovatele zrušit Státní veterinární ústav v Brně. Rozdal výpovědi 37 lidem bez předchozí konzultace. Poté celou akci Palas zastavil. Holejšovský se bránil tím, že návrh na zrušení měl zabránit tomu, aby účetní závěrka ústavu se dostávala do záporné bilance jako dva roky předchozí. Podle ministra však následný audit v hospodaření zjistil, že ústav hospodaří s přebytkem, nikoli se ztrátou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down