13.06.2014 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šéfem ÚKZÚZ je jmenován od 16. června Daniel Jurečka

Novým ředitelem Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) bude od 16. června dlouholetý zaměstnanec ústavu Daniel Jurečka. Do funkce jej dnes jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka, který přes shodu příjmení není s novým šéfem ústavu v příbuzenském vztahu. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo zemědělství. Předchozího šéfa kontrolního a zkušebního ústavu Zdeňka Macha odvolal Jurečka 4. března a výkonem funkce dočasně pověřil Jaroslava Staňu.

Jurečku jako nejvhodnějšího kandidáta ministrovi doporučila výběrová komise složená ze zástupců MZe a odborné veřejnosti. Do výběrového řízení vyhlášeného ministerstvem začátkem dubna se kromě vítěze přihlásilo dalších šest lidí.
Nový ředitel ústavu vystudoval obor specializace šlechtění rostlin na Mendelově univerzitě v Brně. Jde o dlouholetého zaměstnance Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Začínal v něm jako řadový referent, postupně se vypracoval až na místo ředitele sekce rostlinné výroby.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down