Šéfem Vojenských lesů a statků byl jmenován Vohradský

Ředitelem státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS) jmenovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) Romana Vohradského. Ministerstvo to oznámilo na twitteru. Vohradský dosud vedl divizi VLS Mimoň. Místo ředitele podniku se uvolnilo na konci loňského roku, kdy Černochová z funkce odvolala Petra Krále v souvislosti s plánem na směnu pozemků VLS se státní firmou Lesy ČR. Po Králově odvolání byl dočasně vedením VLS pověřen dosavadní ekonom mimoňské divize Ivo Dohnal.

Vojenské lesy a statky hospodaří na více než 140 000 hektarech půdy ve vojenských újezdech, armádních cvičištích a v jejich okolí. Ve správě mají asi pět procent českých lesů. Firma má zhruba 2400 zaměstnanců a vedle lesnictví podniká v zemědělství a rybářství.
Výběrového řízení na post šéfa VLS se účastnilo šest mužů. Jmenování Vohradského minulý týden doporučila ministryni výběrová komise. "Chci podnik udržet v černých číslech. Důležitá je obnova lesních porostů po kůrovci a zabezpečení chodu podniku v souladu s potřebami resortu obrany," sdělil tehdy na webu ministerstva Vohradský. Černochová ocenila Vohradského zkušenosti v lesnictví.
Vohradský se lesům věnuje celý profesní život. Vystudoval Střední lesnickou školu v Písku a Českou zemědělskou univerzitu. Pracovní kariéru začínal v roce 2000 na Ministerstvu zemědělství jako referent odboru lesnické politiky. Později pracoval jako technický pracovník ve Výzkumném ústavu lesního hospodářství a myslivosti nebo jako obchodní referent ve společnosti Diana Mrázek. Ve VLS pracoval nejprve v letech 2002 až 2009 v různých pozicích až po ředitele divize zemědělské výroby. Pak do roku 2014 působil jako krajský ředitel Lesů ČR v Chocni a od roku 2015 znovu ve VLS jako šéf mimoňské divize.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down