Selské slavnosti přibližují význam rodinných farem

Asociace soukromého zemědělství (ASZ) představí letos na čtvrtém ročníku Selských slavností v létě a na podzim veřejnosti sedm farem. Na každou akci by jako v minulosti mohlo přijít v průměru asi 3500 lidí. Zástupci asociace o tom informovali na tiskové konferenci v Praze. Slavnosti, které 850 000 korunami podpořilo ministerstvo zemědělství, začnou 11. června ve Stáji Židovice u Libčevsi na Lounsku, regionální akce pak o den dříve na dvou farmách.

Tři z akcí by měly být téměř celorepublikové, další čtyři regionálního rozsahu. „Po letech zaměřených na rodinnou formu hospodaření, nutnost ochrany půdy a vody jakožto zdrojů obživy a prosperity pro budoucnost naší země přichází rok věnovaný faremní produkci a propojení výrobců kvalitních regionálních potravin se spotřebiteli,“ řekl předseda ASZ Josef Stehlík.
Návštěvníci se seznámí s regionálními zemědělskými a potravinářskými produkty, které vznikly prací rodinných farem a drobných zemědělců. Letošním partnerem akcí bude mezinárodní organizace Slow Food Prague, která podporuje cestování za čerstvými surovinami přímo od zemědělců.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *