Senát chce vypustit část ustanovení zahrádkářského zákona

Návrh zahrádkářského zákona se vrací ze Senátu do sněmovny. Senátoři z něj chtějí vypustit některá ustanovení, například pasáž o kulturních hodnotách zahrádkářské činnosti nebo ustanovení podrobně upravující pachtovní smlouvu na pozemky pro zahrádkářské spolky. O podobě zákona tak nyní rozhodne sněmovna. Pokud by chtěla setrvat na původně schválené podobě, muselo by pro to hlasovat nejméně 101 poslanců.

Senátoři na podporu zákona obdrželi petici, kterou vyvolal Český zahrádkářský svaz a kterou podepsalo víc než 23 000 občanů. Předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík řekl při projednávání petice senátorům, že pozměňovací návrhy boří koncepci zákona a úsilí jeho předkladatelů obrátí vniveč. Kritici zákona poukazovali například na to, že zahrádkáři fungovali dosud a nepotřebovali na to žádný zákon.
"Tento cár papíru do naší legislativy vůbec nepatří," prohlásil místopředseda Senátu Jan Horník (STAN). Argumentoval například tím, že pokud mohly spolky dodnes fungovat bez tohoto zákona, není důvod, proč by tak nemohly fungovat i nadále. Řekl také, že síla je v jednoduchosti, a ne v tom, že zákonodárci zaplevelují právní řád dalším zákonem, který není zapotřebí. "V podstatě je to jenom snůška proklamací a nějaká povinnost u toho pachtu," popsal zákon Petr Vícha (ČSSD).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down