22.07.2004 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát dal souhlas k jednoduššímu postupu vracení daně za zelenou naftu

Návrh zákona, který sjednocuje evidenci půdy a který tím zároveň usnadňuje uplatňování nároku na vracení spotřební daně za zelenou naftu, schválil senát. Zároveň má zjednodušit kontrolu státními úřady. Se změnami počítá novela zákona o spotřebních daních. Předlohu, která má platit od 1. ledna 2005, musí ještě projednat sněmovna.

Novelu předložili se senátorem ČSSD a exministrem zemědělství Janem Fenclem další členové výboru pro hospodářství a zemědělství. Podle Fencla má norma zabránit prokazování nároku na vrácení daně stohem listů vlastnických a nájemních smluv k zemědělské půdě. Hospodář nestačí reagovat na tempo změn v katastru nemovitostí. V evidenci půdy by nově měla stačit kontrola jednoho výpisu místo stovek až tisíců nájemních a vlastnických smluv, soudí Fencl.
Senátor Fencl potvrdil, že cílem zákona je pouze sjednotit dokladování výměry zemědělských pozemků k poskytování vratky spotřební daně na motorovou naftu s procesem používaným od letošního roku u všech ostatních dotací, které se vztahují k zemědělské půdě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down