25.05.2006 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát odsouhlasil nižší sazbu DPH u některých potravin

Nižší pětiprocentní sazba u cukrovinek, kávy a čaje začne zřejmě platit v den vyhlášení novely ve Sbírce zákonů, pokud prezident podepíše příslušnou novelu, kterou dnes odsouhlasil senát. V základní devatenáctiprocentní sazbě DPH by tak zůstaly z potravin jen alkoholické nápoje.

Zařazení do nižší sazby zkrátí příjmy státního rozpočtu o 1,2 miliardy korun, uvedl vicepremiér Jiří Havel. Navíc norma nestanoví, kdy přesně začne změna platit, vytýkal této poslanecké úpravě senátoři i Havel. Jestliže by novela byla vyhlášena ve Sbírce během měsíce, tak se finanční úřady minimálně značně zapotí, míní Havel. Podle senátora US-DEU Vladimíra Schovánka z hospodářského výboru by ale bylo možné vydání novely o pár dní pozdržet tak, aby nabyla účinnosti k 1. Červenci, a platila tak od letošního druhého pololetí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down