30.04.2004 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát ponechal povinné členství veterinářů v profesní komoře

Horní parlamentní komora souhlasila ve čtvrtek se sněmovnou v tom, že členství veterinářů v Komoře veterinárních lékařů bude i nadále povinné. Obě komory odmítly změnit tento stav, jak původně navrhovalo ministerstvo zemědělství. Proti nepovinnému členství se důrazně stavěla právě komora. Mimo jiné se obávala, že nečlen komory nebude vázán etikou při výkonu své práce. Zákon musí ještě podepsat prezident republiky.

Odpůrci nepovinného členství se obávali, že může v praxi nastat situace, kdy zaměstnavatel s vidinou zisku nutí veterináře, vůči kterému nemůže komora uplatňovat disciplinární postih, aby zvolil zakázaný či neodborný postup, použil zakázaná léčiva nebo se jinak provinil proti svému profesnímu zaměření. Komora veterinárních lékařů je samosprávnou organizací sdružující zvěrolékaře, kteří vykonávají soukromou veterinární praxi. V současnosti má 2500 členů. Organizace má hájit jejich zájmy. Také je ale oprávněna postihovat své členy, pokud by obecně porušili zákony nebo předpisy, čímž by mohli zdravotně ohrozit obyvatelstvo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down