Senát schválí novelu o významné tržní síle

Senát schválí novelu, která zvýší ochranu dodavatelů před nekalými praktikami obchodních řetězců. Horní komoře to dnes doporučil její zemědělský výbor, v němž s výhradami k předloze vystoupili jen zástupci ODS. "Cílem zákona je dosažení férového tržního prostředí. Nechceme diktovat podmínky, ale odstranit excesy," řekl senátorům při obhajobě návrhu premiér Bohuslav Sobotka.

Obchodní řetězce namítají, že novela může v konečném důsledku zdražit potraviny. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže to už dříve odmítl podobně jako premiér. Předseda vlády ale nyní tak jednoznačný nebyl. "Nemyslím, že novela povede k dramatickým dopadům na cenu," uvedl Sobotka. Novela mimo jiné zpřesňuje pojem významné tržní síly a jejího zneužití nebo zavádí i pojem nákupní aliance, což bude jakákoli forma spolupráce odběratelů. Také aliancím má za zneužití tržní síly hrozit postih.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down