09.12.2004 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát schválil jednodušší postup při schvalování nároku na vracení daně za zelenou naftu

Senát dnes schválil novelu, která má zemědělcům usnadňovat nárok na vracení spotřební daně za zelenou naftu tím, že sjednocuje evidenci půdu. Právní úprava začne platit až po podpisu prezidenta.

Do evidence vstupují povinně jen zájemci o dotace. Evidence slouží pro výplatu všech dotací - přímé platby na plochu, národní dorovnání přímých plateb, vyrovnávací příspěvek na hospodaření v méně příznivých oblastech a programy na podporu zalesňování zemědělské půdy. Vylučuje, aby k jednomu území byli evidováni dva uživatelé a aby mohl vzniknout neoprávněný dvojí nárok na dotaci.
Právní úprava by měla dále zjednodušit kontrolu státními úřady. Norma by podle senátorů měla nahradit prokazování nároku na vrácení daně nepřehledným stohem listů vlastnických a nájemních smluv k zemědělské půdě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down