17.03.2016 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát schválil změny v podpoře elektřiny ze zemědělských podniků

Zemědělské podniky, které jsou akciovými společnostmi a vyrábějí i elektřinu, na ni budou moci dostat podporu i bez splnění podmínky známých vlastníků. Předpokládá to novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou dnes schválil Senát. Předlohu ještě musí podepsat prezident. Bude účinná vyhlášením ve Sbírce zákonů.

Zaknihované akcie nebudou muset mít podle novely zemědělské podniky, jejichž vedlejší činností je výroba elektřiny z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla. Totéž bude platit pro podniky, které vyrábějí elektřinu obecně z obnovitelných zdrojů. Nyní se výjimka vztahuje jen na výrobce s hlavní činností zemědělská výroba, kteří produkují elektřinu z bioplynu.

Předkladatelé zdůvodnili předlohu snahou napravit nepřesnosti, které vznikly v normě o podporovaných zdrojích při loňském schvalování rozsáhlé novely energetického zákona, jež nabyla účinnosti od ledna. Sněmovna podle autorů tuto úpravu už jednou schválila, při následném přepisu v dolní komoře se ale stala chyba. Zemědělské podniky mají podle předkladatelů normy často složitou vlastnickou strukturu, někteří majitelé jsou v zahraničí, jiné nelze dohledat. Zaknihování akcií u nich proto podle nich není jednoduché.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down