02.04.2003 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát souhlasí s novelou zákona o SZIF

Senáít včera souhlasil s novelou zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu, podle kterého se činnost fondu přizpůsobí pravidlům Evropské unie. Novelu musí ještě podepsat prezident republiky.

Novela je nezbytná pro to, aby mohl fond po přistoupení ČR k unii plně administrativně zajišťovat zemědělskou politiku EU v oblasti společných tržních organizací. Podle ministerstva zemědělství jde v novele především o zpřesnění těch ustanovení, která se vztahují k dotacím, subvencím, intervenčním nákupům a systémům produkčních kvót. Zároveň mají být posíleny kontrolní mechanismy fondu. Fond tak bude platební agenturou, která bude podle příslušných předpisů EU administrativně zajišťovat 22 společných organizací trhu s výjimkou přímých plateb, intervenční opatření a poskytování vývozních subvencí ve vazbě na licence. Dále bude mít na starosti systém dovozních a vývozních licencí pro zemědělské výrobky a potraviny, systémy produkčních kvót a vybírání dávek z výroby cukru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down