04.04.2003 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senát včera přijal novelu veterinárního zákona

Senát včera poměrně hladce schválil novelu veterinárního zákona, jejímž hlavním cílem je harmonizace s právem EU. Zákon má upravit ochranu zdraví zvířat i lidí a zdravotní nezávadnost živočišných produktů. S několika změnami naopak vrátil zpátky do sněmovny zákon o obchodu se semeny a sazenicemi lesních dřevin.

Veterinární zákon má zpřesnit povinnosti chovatelů hospodářských zvířat, výrobců a zpracovatelů produktů živočišného původu a obchodníků s těmito komoditami. Poté, co novelu schválily obě komory parlamentu, stačí k její platnosti již jen podpis prezidenta republiky. Zákon o obchodu se semeny a sazenicemi lesních dřevin sleduje, zda je toto zboží uváděno do oběhu pouze z úředně uznaných zdrojů reprodukčního materiálu, a to osobou s licencí vydanou ministerstvem zemědělstvím. Upravuje i podmínky dokumentace, evidence a archivace či výši pokut a poplatků. Souhlas ministerstva nutný pro dovoz reprodukčního materiálu nebude po vstupu země do EU vyžadován pro semena a sazenice původem z členských států, pokud budou mít předepsanou průvodní dokumentaci a splní stanovené kvalitativní požadavky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down