Senátní komise pro rozvoj venkova podpořila novely zemědělských zákonů

Senátní komise pro rozvoj venkova podpořila novelu zákona o ekologickém zemědělství, která kromě jiného prodlužuje platnost certifikátů ekologického zemědělství. Doporučila schválit i novelu zákona o ochraně chmele, která modernizuje evidenci chmelnic, a také novelu veterinárního zákona zavádějící evidenci psů v centrální evidenci.

V souvislosti s poslední uvedenou novelu však vznesla komise některé výhrady. Řekli to zpravodajka k této předloze Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) a předseda komise Jiří Vosecký (Starostové a nezávislí). Senát má novely schvalovat v příštím týdnu.
Novela veterinárního zákona přichází s tím, že psi budou registrováni v centrální evidenci, kterou bude provozovat Komora veterinárních lékařů. Veterináři do evidence zanesou identifikační údaje chovatele a jeho zvířat při jejich očipování nebo očkování. Přístup do evidence budou mít nejen veterináři, ale také orgány veřejné moci a částečně i chovatelé.
Podle Vítkové je mimo jiné třeba, aby Státní veterinární správa, vzhledem k tomu, že novelou získá nové kompetence, zajistila navýšení počtu pracovníků. Pokládá také za nezbytné, aby vznikla komise odborníků, která bude řešit problematiku bezprizorních zvířat v obcích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down