12.10.2004 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šest hlášení na protikorupční linku MZe nebylo závažných

Od prvního srpna, tedy doby, kdy byly zřízena protikorupční linka ministerstva zemědělství, přišlo šest ohlášení. Z toho pět nezapadalo zcela do působnosti resortu. Žádný případ nebyl tak závažný, aby se ve vnitřním šetření nevysvětlil, proto nebylo policii nic předáno k přešetření, sdělil Jiří Felčárek z tiskového odboru MZe.

Na telefonní linku 221 812 275 mohou volat denně občané 24 hodin, když se setkají s korupčním jednáním u úředníků v resortu zemědělství. Pro podání informace je vyhrazena doba záznamu tři minuty. Protikorupční linku má například ministerstvo financí. Na resort životního prostředí se zase lze obracet faxem či emailem.
Felčárek upřesnil, že ze šesti zavolání byl třikrát oznámen jeden případ týkající se katastrálního úřadu, kdy nešlo přímo o korupci. Dvakrát byla uvedena stížnost na bývalého náměstka na ministerstvu dopravy, který údajně zneužíval postavení a výhod. Přešetření ukázalo, že jde o požitky ze soukromé firmy. Jedno ohlášení se vztahovalo obecně k Pozemkovému fondu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down