Setkání firem i představitelů resortu

Odborníkům, obchodníkům i široké veřejnosti je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche, který se konal 20. až 29. ledna v Berlíně. Na 125 tisících metrech čtverečních se představilo 1650 vystavovatelů z 66 států světa. Ani letos na něm nechybí Česká republika se svojí národní expozicí. Veletrh se každoročně těší velké přízni nejen vystavovatelů, ale i návštěvníků, kterých na tuto akci zavítalo kolem 400 tisíc.

Během konání výstavy dochází pravidelně k řadě setkání nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy. Ministr zemědělství Marian Jurečka pohovořil se svými protějšky z několika zemí, například stánek České republiky navštívil tradičně německý ministr výživy a zemědělství Spolkové republiky Německo Christian Schmidt, či ministr zemědělství Nizozemského království Martijn van Dam. Naopak Jurečka zavítal na stánek svého kolegy ze Slovinska ministra zemědělství Dejana Židana, s nímž diskutoval i problematiku obchodních řetězců. Slovinský stánek byl ve stylu včelího úlu, kde se představili mimo jiné producenti medu. Podle Mariana Jurečky výstavy a veletrhy jsou výbornou příležitostí pro prezentaci firem, navazování obchodní spolupráce a získávání nebo rozvíjení obchodních vztahů. Stánek ministerstva zemědělství měl i letos podobu venkovské chalupy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down