10.04.2009 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setkání ředitelů lesů na Vysočině

Vysočina se připravuje na setkání ředitelů zodpovědných za lesy v zemích Evropské unie. Kolem osmi desítek účastníků z celé Evropy dorazí na Vysočinu 23. června a stráví zde tři pracovní dny. Předběžný program počítá s odborným jednáním v Jihlavě, druhý den se účastníci setkání přesunou do terénu v blízkosti lesního hradu Roštejn, třetí den bude vyhrazen exkurzím na lesní majetky různých vlastníků. Informovala o tom Kateřina Nedvědová z krajského úřadu.

Kromě kongresového zázemí Vysočina zaujala hlavně pestrou vlastnickou strukturou lesů a soustředěním největších dřevozpracujících firem. Hosté navštíví lesní majetky rodiny Kinských v okolí Žďáru nad Sázavou a firmy LDO Přibyslav a Stora Enso ve Ždírci nad Doubravou.
Ministerstvo zemědělství a kraj Vysočina podle Nedvědové důsledně dbají na to, aby veškerý servis účastníkům poskytovaly regionální společnosti a podnikatelé. Dopravu z Prahy, kde jednání 22. června začíná, na Vysočinu zajistí místní dopravce. Účastníci budou ubytováni po celou dobu v Jihlavě, kde se také uskuteční hlavní pracovní jednání.
S organizací programu budou pomáhat i studenti krajem zřizovaných středních škol. 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down