Setuza očekává růst tržeb

Na základě rozhodnutí dnešní valné hromady uhradí Setuza loňskou ztrátu 149,1 milionu korun z nerozděleného zisku minulých let, který se tak sníží na 328,6 milionu korun. Letos firma očekává, že tržby vzrostou na 5,9 miliardy korun a plánuje zpracovat 343 tisíc tun řepkového oleje. Na základě volby akcionářů nastoupil do tříčlenné dozorčí rady firmy Václav Grüner místo Karla Koppa, který již dříve odstoupil.

Oba zastupují Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, který v Setuze drží přes 38 procent akcií.
Společnost se loni dostala do ztráty po předloňském zisku 30 milionů korun. Tržby společnosti za prodej vlastních výrobků a služeb klesly z předloňských 6,55 miliardy na 5,38 miliardy korun. Hlavním důvodem propadu hospodaření jsou podle vedení společnosti loňské povodně, které firmě způsobily ztráty kolem 200 milionů korun. Firma se také nedohodla na dalším financování s ČSOB, která pro ní byla v minulosti rozhodující bankou.
Firma počítá s ukončením jednání s bankami o financování a tím i se stabilizací finanční situace firmy.
Hlavním akcionářem firmy je s téměř 50 procenty společnost Český olej. Přes 38 procent vlastní státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, který akcie loni v říjnu získal od Fondu národního majetku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *