14.06.2001 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SETUZA Poland Sp. navyšuje základní jmění

O navýšení základního jmění dceřinné společnosti SETUZA Poland Sp. Z o.o. ze sedmi tisíc polských zlotých na 25 tisíc polských zlotých rozhodli v těchto dnech členové představenstva mateřské firmy. Podíl společnosti SETUZA na základním jmění „dceřinky“ zůstává 100 procentní.

V Polsku tak jde o první krok v souladu se zahraniční legislativou, přičemž další navýšení proběhne v příštím roce. Dceřinná společnost v Polsku zaměstnává 25 pracovníků a v loňském roce dosáhla zhruba 20 ti procentního podílu z celkových tržeb exportu finálních výrobků, který dosahuje 700 milionů korun.
Podobný postup přijala společnost rovněž u své dceřinné firmy na Slovensku, kde došlo loni k navýšení základního jmění ze 100 tisíc SK na částku 200 tisíc. Vedle uvedených zahraničních majetkových účastí má ještě SETUZA 100 procentní podíl na základním jmění SETUZA Hungary KFT.
Zmíněné majetkové a finanční operace tak mimi jiné upevňují postavení SETUZY na zahraničních trzích. Právě v loňském roce se pozitivně projevila podpora věnovaná zahraničnímu obchodu, kdy se nově podařilo najít trhy v Bosně a Hercegovině a v dalších státech bývalé Jugoslávie. K zásadnímu posílení tržního podílu došlo právě na Slovensku, kde se akciová společnost SETUZA „vyšplhala“ až na druhou příčku na trhu olejových produktů. Celkový obrat exportu představoval v loňském roce v akciové společnosti SETUZA 21 procentní podíl z tržeb, což je 1 131 milionů korun. V porovnání s rokem předcházejícím jde o pěti procentní nárůst.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down