25.07.2007 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setuza rozšíří kapacity

Chemicko-potravinářská společnost Setuza plánuje, že zdvojnásobí do konce příštího roku výrobní kapacity svého olomouckého závodu na zpracování olejnatých semen a produkci rostlinných olejů a metylesteru řepkového oleje. Investice do nových hal a technologií by si vyžádala několik desítek milionů korun. Rozšíření výroby by přineslo nové pracovních příležitostí, ovšem jen v řádu jednotek, řekla mluvčí Setuzy Marie Logrová.

Olomoucký závod Setuzy v současné době zpracovává 220 tisíc tun řepkového semene ročně. Do konce roku 2008 by se kapacita měla zvýšit téměř na 400 tisíc tun. Celková roční zpracovatelská kapacita Setuzy, která nyní v závodech v Olomouci a Ústí nad Labem představuje téměř 700 tisíc tun řepkového a slunečnicového semene ročně, by se tak zvýšila na 900 tisíc tun.
„Výrobní program komodity je jedním z pilířů rozvojového plánu Setuzy po vstupu nových strategických partnerů. Rozšířením výroby dosáhneme vyšší produkce surových olejů, které potom můžeme podle potřeby využít pro výrobu jedlých olejů nebo biopaliv,“ uvedl nový generální ředitel společnosti Setuza Martin Procházka. Společnost chce v Olomouci investovat především do modernizace lisovny, extrakce a rafinerie. Součástí plánu firmy je také navýšení kapacit výroby metylesteru řepkového oleje. „Plánovanou expanzi firmě umožní schválené integrované povolení, o které v rámci zákona o životním prostředí žádala Krajský úřad v Olomouci,“ doplnila Logrová.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down