Setuza stěhuje linku

Linka na plnění olejů se přestěhuje z areálu zkrachovalé firmy Milo do moderního provozu na periferii Olomouce. Přestěhování linky si vyžádá celkové náklady kolem 110 milionů korun. Akciová společnost Setuza již za tímto účelem zahájila stavební řízení. Díky přestěhování dojde především k úspoře nákladů vynaložených na transport suroviny mezi oběma provozy a tím i ke zlepšení ekologické situace snížením frekvence provozu těžkých nákladních vozidel ve městě. Uvedla to mluvčí Setuzy Marie Logrová.

Setuza podle Logrové rovněž uspoří peníze, které nyní musí platit za pronájem výrobního areálu nedaleko historického centra Olomouce. V neposlední řadě firma postupuje v souladu s územním plánem Olomouce, protože dělá další krok k přemístění zpracovatelského průmyslu z centra města, uvedla Logrová.
Dodala, že stavební práce související se stěhováním budou
stát zhruba 50 milionů korun a dalších 60 milionů korun si vyžádá nová technologie na stáčení rostlinných olejů do lahví. Celý investiční celek by měl být podle ní kolaudován na jaře příštího roku řekla Logrová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *