Setuza uzavře loňský rok se ziskem

Tržby společnosti Setuza za loňský rok by podle jejích odhadů měly stoupnout na 6,5 miliardy korun oproti 5,6 miliardy v roce 2004. Zisk by měl dosáhnout několik desítek milionů korun. Uvedla to mluvčí firmy Marie Logrová.

V roce 2004 hospodařila Setuza se ztrátou 700 milionů korun. Ztrátu uhradila z nerozděleného zisku minulých let. Na hospodaření v loňském roce mělo podle Logrové vliv stabilní postavení firmy na domácím trhu potravin, prodej metylesteru řepkového oleje (MEŘO) na zahraničních trzích. „Pozitivní vliv mělo také financování nákupu olejnatých semen ve spolupráci s firmou Oleofin,“ uvedla Logrová.
S pomocí čtyřmiliardové pohledávky za Setuzou chce stát obnovit vliv v této významné potravinářské firmě. Ministr zemědělství Jan Mládek dříve uvedl, že krajní možností by bylo poslat společnost do konkurzu. To by podle Logrové nebylo strategicky dobré řešení. „Musí se vzít v úvahu veškeré vazby společnosti na prvovýrobu. Nelze v takovém případě odhadnout reakci obchodních partnerů,“ konstatovala mluvčí.
Největší investiční akcí v letošním roce, kterou Setuza plánuje, bude dokončení výstavby provozu a zahájení výroby vysoce jakostního farmaglycerinu v Ústí nad Labem. Náklady na stavbu jsou 170 milionů korun. Společnost také zahájila přípravu staveniště pro provoz výrobny MEŘO v Ústí nad Labem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *