16.08.2002 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SETUZE přímé ohrožení vodou nehrozí

Potravinářsko-chemický podnik SETUZA, a. s. v Ústí nad Labem rezolutně dementuje jakékoliv informace o zaplavení výrobního areálu ústeckého závodu povodňovou vlnou. Vzhledem k umístění firmy vysoko nad úroveň současných záplav se vodní živel nijak přímo nedotkl výrobních provozů. Tuto katastrofální variantu neočekáváme ani v případě předpokládané kulminace vody na 12,2 metru.

Vodou byl zasažen pouze sklad rostlinných jedlých olejů v nedalekých Olšinkách a čistírna odpadních vod, která je mimo areál závodu v Ústí nad Labem. Vedení společnosti počítalo s jejich zatopením již v minulých dnech, a proto je zabezpečilo proti škodám na majetku i ekologickým škodám.
Výrobní procesy musely být z důvodů přerušení dodávky veškerých potřebných energií dočasně ukončeny již ve večerních hodinách dne 14. srpna. Nyní je provizorně zabezpečena elektrická energie z městské trafostanice pouze k využití chlazení skladů a k provzdušňování biologického materiálu čističky odpadních vod tak, aby tato mohla být funkční v okamžiku opětovného zahájení výroby. Nedostatek energie a zabezpečení majetku proti poškození je především důvodem stávající nefunkčnosti zákaznického objednávkového centra, které je umístěno v prostorách ústeckého areálu. Vedení firmy hledá v současné době náhradní řešení pro možnost přijímání zákaznických objednávek, nicméně pro operativní informace je vhodné kontaktovat odpovědné pracovníky firmy SETUZA. Expedice zboží, která je v současné době vzhledem ke ztíženým dopravním podmínkám omezena na minimum jak z prostor ústeckého areálu, tak z centrálních skladů v Kněževsi, by měla být ve větší míře zahájena počátkem příštího týdne. Výroba jedlých rostlinných olejů v závodě Olomouc probíhá neomezeně, expedice je i zde částečně odvislá od povodňové situace na celém území republiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down