07.02.2023 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Shrnovač Top pro profesionální použití

Do řady oblíbených středových shrnovačů Pöttinger přibyla novinka Top 882 C. Stejně jako u svého předchůdce, Top 842 C, je i zde zaručeno nejlepší kopírování terénu, manévrovatelnost a vysoká výkonnost.

Top 882 C ukazuje svou plnou sílu s nastavitelným pracovním záběrem od 7,7 do 8,8 m. Díky prodlouženým hrabicím je možná velmi flexibilní šířka řádku 1,3 až 2,6 m. To nabízí výhodu tvorby širších řádků pro řezačky a menší šířky řádků pro lisy a sběrací vozy. Přes značný průměr rotorů 3,7 m zůstává přepravní výška i s namontovanými rameny pod 4 m.

Odlehčení pružin přispívá k obzvláště klidnému chodu rotorů a nejlepší ochraně půdy. Svahovou stabilitu rovněž zajišťují velké pneumatiky podvozku. Pětikolový podvozek spolu s unikátním osvědčeným konceptem Multitast dosahuje nejlepšího kopírování terénu a tím i menšího znečištění krmiva. MultitasT není pouze čelní kopírovací kolečko před rotorem. Je to i nezávislé uložení rotoru. Konstrukce pro čistou sklizeň. Velká vzdálenost mezi koly podvozku pro klidný chod stroje. Kolečka jsou pro rychlou reakci na nerovnosti v blízkosti prstů.

Také pro nový Top 882 C je volitelně k dispozici řešení pomocí plazů Flowtast namísto podvozku. V obtížných půdních podmínkách to zajišťuje nejlepší provozní jistotu. Shrnovač ukáže svoji sílu zejména při sklizni mokrých až bažinatých půd nebo velmi nerovných pozemků. Objemný plaz ve tvaru srpu nabízí nejlepší kluzné vlastnosti i při pohybu do strany.

Ovládání shrnovače je dětskou hrou. Požadovaný pracovní záběr se nastavuje hydraulicky. Zdvih rotorů lze individuálně nastavit. Čím vyšší je světlost, tím větší řádky lze přejíždět bez jejich porušení. Tím je píce co nejlépe chráněna. Při nastavení menší výšky zdvihu snížíte ztrátový čas. Pro zajištění rovnoměrného zvedání rotorů je stroj standardně vybavený děličem průtoku. Zbytkové plochy nebo krajové řádky jsou zpracovávány volitelně dostupným individuálním zdvihem s elektrickou předvolbou.

Pöttinger se i nadále spoléhá na osvědčené rotory Toptech Plus. Top 882 C je vybavený nastavitelnou vodicí dráhou (s největším průměrem 420 mm) pro plynulé ukládání pravidelných řádků. Zvláštností prstů Pöttinger je to, že jsou vedené k zemi přímo pod rameny a potřebují pouze mírné přesazení. I při velkém množství zavadlé píce zůstávají na zemi a důkladně shrnují. Prsty sběrače jsou mírně dopředu zalomené. Díky tomuto tvaru aktivně zvedají píci ze země – jako vidle. Píce, která následuje, je bez překážek posouvána dále nahoru podél stopek pružných prstů. Znečištění a ztráty odrolem jsou tak výrazně minimalizované.*

FLOWTAST je inovativním převratem – koncept pomocí plazů namísto podvozku s pneumatikami. Originální konstrukce umožňuje „skenování“ celého povrchu pozemku v blízkosti rotorů. Shrnovač ukáže svoji sílu zejména při sklizni mokrých až bažinatých půd nebo velmi nerovných pozemků. Inovativní charakter řešení FLOWTAST spočívá v tom, že jako kluzný materiál se používá plast, který je odolný proti opotřebení. Objemný plaz ve tvaru srpu nabízí nejlepší kluzné vlastnosti i při pohybu do strany. Plaz kopíruje pozemek po celé pracovní ploše dráhy prstů
Polonesené středové shrnovače s krátkým rámem a řízenou nápravou jsou obzvláště manévrovatelné. Stabilní trubkový třmen do spodních táhel závěsu traktoru umožňuje maximální úhel zatočení 73°
Dopravní výška s namontovanými hrabicemi je u TOP 882 C pod 4 m. Bezproblémová doprava bez nutnosti demontáže hrabic. Výstražné tabulky s osvětlením jsou v základní výbavě shrnovače

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down