15.08.2017 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Silný vítr poškodil podle prvních odhadů sto tisíc metrů krychlových dřeva

Silný vítr, který vál v některých částech republiky od 9. do 11. srpna, poškodil v lesích spravovaných státním podnikem Lesy ČR podle prvních odhadů přes 100 000 metrů krychlových dřeva. Podniku tím vznikla škoda 25 milionů korun, kalamitní dříví by se mělo zpracovat do konce října. Uvedla to mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. V některých oblastech Olomouckého a Hradeckého kraje požádaly lesy státní správu o vydání zákazu vstupu do lesa.

"V jižní části Olomouckého kraje v okolí Šternberka, Mohelnice a Olomouce vítr poškodil 50 000 až 60 000 metrů krychlových dřeva, severně a západně od Brna pak dalších 25 000 metrů. Na východě Čech, konkrétně na Náchodsku a Trutnovsku v okolí Červeného Kostelce a Choustníkova Hradiště je vyvráceno, zlomeno, nalomeno nebo jinak poškozeno 22 000 metrů krychlových," uvedla mluvčí. Silné nápory větru poškodily také oplocenky a ploty obor. Ve větrem nejpostiženějších lokalitách lesníci umístili na lesní páteřní komunikace výstražné tabule s upozorněním na zpracování kalamitního dříví a s tím, že vstup do porostů a na lesní cesty je rizikový. "Žádáme veřejnost, aby upozornění respektovala a do postižených míst nevstupovala, stejně tak do poškozených oplocenek," uvedla Jouklová. Lesníci také upozorňují, že na lesních cestách se budou více než obvykle pohybovat těžební stroje a nákladní automobily.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down