Síť supermarketů v Česku posílila

Společnost Billa otevřela dnes dvanáct nových supermarketů. Jejich otevřením se posílí síť supermarketů nejvíce ve Středočeském kraji, kde bude otevřeno celkem pět nových prodejen (Benátky nad Jizerou, Benešov, Čáslav, Rakovník a Sedlčany). Dva nové supermarkety budou otevřeny v Karlovarském kraji (Aš, Karlovy Vary-Drahovice) a v Libereckém kraji (Nový Bor, Tanvald). Po jedné filiálce se síť prodejen rozšíří v Ústeckém kraji (Lovosice), Pardubickém kraji (Přelouč), a Jihočeském kraji (České Budějovice). K dnešnímu datu tedy společnost Billa provozuje celkem 173 supermarketů. V polovině prosince bude ještě otevřena prodejna ve Frýdlantu nad Ostravicí, sdělila mediální agentura obchodní firmy.

„Zákazníky čeká nová úprava a rozvržení interiéru prodejen, větší důraz na kvalitu a čerstvost zboží a výrazně rozšířený sortiment v úseku ovoce, zeleniny, masa a lahůdek. Prodejny budou také nabízet čerstvě připravené pečivo a víc zboží od českých dodavatelů,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billa ČR.
Společnost Billa dokončila rekonstrukci sítě prodejen Delvita převzatých v červnu 2007 v rekordním čase a v předstihu proti původnímu plánu. Od začlenění převzatých supermarketů do sítě Billa vzrostl celkový počet zaměstnanců na téměř pět tisíc. Uplatnění našli noví zaměstnanci zejména v úseku masa a lahůdek, ovoce a zeleniny v souvislosti s rozšířením nabídky čerstvých potravin. Akvizice si také vyžádala rozšíření řídicích struktur společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *