06.09.2006 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skandál se zkaženým masem se rozrůstá, obchodník zapletený do skandálu se oběsil

Skandál s prodejem zkaženého masa v Německu se rozrůstá. Zkažené maso ze dvou bavorských podniků se vyváželo do devíti zemí Evropské unie, včetně České republiky, píše se v dnešním deníku Bild. Mnichovský velkoobchodník, který se zapletl do podvodu se podle agenturních zpráv oběsil.

Zkažené maso z Bavorska putovalo podle deníku Bild do Itálie, Dánska, Francie a zemí Beneluxu. Tyto země byly informovány, takže mohou podezřelé zboží vystopovat a odstranit z trhu
Bavorský obchodník už v prosinci loňského roku měnil etikety na starém mase a označoval je jako čerstvé, ukázalo se z vyšetřování. V úterý bylo objeveno další podezřelé maso v podniku v Hesensku. V asijském podniku v Porýní nalezli vyšetřovatelé 136 kilogramů zřejmě prošlého drůbežího masa, které podezřele páchlo a prodejce jej nabízel se slevou. Nyní čelí podezření z podvodu.
Tlak roste i na bavorského ministra pro ochranu spotřebitelů Waltera Schnappaufa. Bavorské úřady totiž prý už měsíce věděly o obchodování s prošlým masem a neinformovaly veřejnost. Úřady v Mannheimu oznámily, že už letos v únoru informovaly zemskou vládu o dodávkách zkaženého masa mnichovského obchodníka. Ministr Schnappauf kritiku odmítá.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down