06.09.2006 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skandál se zkaženým masem se rozrůstá, obchodník zapletený do skandálu se oběsil

Skandál s prodejem zkaženého masa v Německu se rozrůstá. Zkažené maso ze dvou bavorských podniků se vyváželo do devíti zemí Evropské unie, včetně České republiky, píše se v dnešním deníku Bild. Mnichovský velkoobchodník, který se zapletl do podvodu se podle agenturních zpráv oběsil.

Zkažené maso z Bavorska putovalo podle deníku Bild do Itálie, Dánska, Francie a zemí Beneluxu. Tyto země byly informovány, takže mohou podezřelé zboží vystopovat a odstranit z trhu
Bavorský obchodník už v prosinci loňského roku měnil etikety na starém mase a označoval je jako čerstvé, ukázalo se z vyšetřování. V úterý bylo objeveno další podezřelé maso v podniku v Hesensku. V asijském podniku v Porýní nalezli vyšetřovatelé 136 kilogramů zřejmě prošlého drůbežího masa, které podezřele páchlo a prodejce jej nabízel se slevou. Nyní čelí podezření z podvodu.
Tlak roste i na bavorského ministra pro ochranu spotřebitelů Waltera Schnappaufa. Bavorské úřady totiž prý už měsíce věděly o obchodování s prošlým masem a neinformovaly veřejnost. Úřady v Mannheimu oznámily, že už letos v únoru informovaly zemskou vládu o dodávkách zkaženého masa mnichovského obchodníka. Ministr Schnappauf kritiku odmítá.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down