22.06.2000 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizeň pícnin je na Bruntálsku poloviční proti jiným letům

Výnosy pícnin na Bruntálsku jsou letos vlivem sucha pouze poloviční než v běžných letech. Jak upozorňuje ředitelka zdejší agrární komory Miloslava Nováková, výroba objemných krmiv je tak velmi ohrožena. Zemědělci budou muset podle ní snižovat stavy skotu, protože ho v zimě nebudou schopni uživit.

Škody způsobené suchem dosáhly na Bruntálsku podle ředitelky agrární komory 139 milionů korun, přitom u trvalých travních porostech jsou ztráty vyčíslené na zhruba 64 milionů korun. Vlivem sucha zemědělci zaorali 977 obilovin a máku. Téměř 1700 hektarů zemědělských plodin je poškozeno více než ze 70 procent.
Bruntálští zemědělci se proto dopisem obrátili na ministra zemědělství Jana Fencla a požádali ho o pomoc v souvislosti s dopady sucha, ale i v oblasti dotací a podpor. „Opožděné zálohy na údržbu trvalých travních porostů jsou zatím jedinou pomocí a o dalších krocích při jejich poskytování není stále nic známo,“ uvádí ředitelka Nováková s tím, že pokud nebudou mít zemědělci nějaké zdroje – zálohy na podpory a pomoci – alespoň v srpnu, tak v listopadu je už nebudou potřebovat. „Pro základní provoz zemědělské farmy je to již pozdě,“ připomíná.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down