18.03.2022 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklízet rychle, kvalitně a ekonomicky

Dávno je pryč doba, kdy hospodář, aby sklidil včas, najal čeledíny a ti se postarali, ať se úroda dostane ve správný čas pod střechu. Dnes je situace odlišná a ve většině případů je farmář odkázán sám na sebe a svoji techniku.

Vzhledem k podmínkám žní, které jsou kvůli výkyvům počasí čím dál složitější, si je dnes už většina hospodářů moc dobře vědoma, že u sklizně rozhoduje každá hodina. Požadavky výkupů jsou neúprosné. Proto je důležité, aby úroda byla v pravý čas sklizena v té nejvyšší kvalitě. Ve velkém počtu si naši farmáři u sklizně pomáhají sklízecími mlátičkami Fortschritt E512, 514 či 516. Jedná se o stroje letité, a proto se jejich majitelé čím dál častěji ohlížejí po náhradě. Požadavky farmářů se shodují. „Chci sklidit rychle, kvalitně, ale také levně.“ Zde přichází ke slovu finská sklízecí mlátička Sampo Rosenlew, řady Comia.

SKLÍZECÍ MLÁTIČKA SAMPO COMIA 2.0 C12
SKLÍZECÍ MLÁTIČKA SAMPO COMIA C24 2ROTO

Sklízecí mlátičky Sampo jsou známé svojí jednoduchostí a precizností, která vychází ze zkušeností s výrobou mlátiček již od roku 1957. Ve Finsku je podstatně kratší vegetační období než v našich podmínkách. Stroje proto musí sklidit i zelenější a vlhčí materiál, než jsme zvyklí u nás. To představuje daleko větší nároky na celé mlaticí ústrojí i samotný stroj.  Proto je při výrobě použita výhradně severská ocel a severské materiály. Majitelé a obsluhy mlátiček Comia si cení výborných vlastností při vysékání polehlých porostů a perfektního čištění za všech podmínek. Za zmínku stojí i spotřeba, která se díky úsporným motorům Sisu Diesel pohybuje okolo 10l/ha.

Pro Finy je stejně jako pro všechny seveřany samozřejmostí vyjít zákazníkovi v maximální možné míře vstříc. Tomu odpovídá filozofie samotné výroby, kdy se každá mlátička zadává do výroby na základě požadavků budoucího majitele. Díky tomu si majitel pořizuje jen to, co opravdu potřebuje. Neplatí a nevozí s sebou po poli příslušenství, které nevyužije. Možností výbavy je u Comie spousta. Velikost lišty, výkon motoru, pohon 4x4, uzávěrka diferenciálu, metače plev, různé drtiče, příslušenství lišty a mnoho dalších.

SKLÍZECÍ MLÁTIČKY SAMPO ROSENSLEW C6 A C10
PARCELNÍ MLÁTIČKA SAMPO SR2010

O kvalitě mlátiček Sampo Rosenlew se v České republice přesvědčují každou sklizeň více než dvě stovky spokojených majitelů. Počty uživatelů Sampo mlátiček se stále rozšiřují a většina na svého „Sampíka“ nedá dopustit.*

Marek Psota
P & L, spol. s r.o.

INTERIÉR SKLÍZECÍ MLÁTIČKY SAMPO COMIA 2.0 C6

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down