03.03.2008 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Škody budou odstraněny rychle

Po zkušenostech s loňským orkánem Kyrill předpokládá ministr zemědělství Petr Gandalovič rychlé odstranění škod po víkendové vichřici Emma. Pro Agroweb to uvedl tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček.

Přesný rozsah škod v lesích není zatím znám. Lesníci budou škody upřesňovat tento týden. „Podle posledních zpráv, které mám k dispozici se jedná o škody v rozsahu stovek tisíc kubických metrů dřeva. Škody tedy zdaleka nedosahují výše škod, které způsobil v loňském roce orkán Kyrill,“ uvedl ministr. „Máme už zkušenosti s vypořádáním škod po orkánu Kyrill a tak věřím, že likvidace popadaných stromů bude velmi rychlá. Chci jen apelovat na veřejnost, aby nevstupovala do poškozených lesů dokud nebudeme přesně vědět jaké škody kde jsou a jak je v lese bezpečno,“ dodal.
Gandalovič je připraven v případě potřeby podpořit vyhlášení výjimečných opatření pokud by se ukázalo, že je něco takového zapotřebí. „Počkáme na upřesnění škod a pak se rozhodneme jaký bude přesný scénář odstraňování škod a jaká přijmeme opatření,“ doplnil.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down