03.08.2009 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Škody převýšily 600 milionů

Škody na úrodě způsobené letošními povodněmi a bouřkami se vyšplhaly k 650 milionů korun. Celkem bylo poničeno 120 tisíc hektarů, z toho 80 procent představovaly polní plodiny. Pro náš týdeník to uvedl na základě nejnovějších údajů poradce prezidenta Agrární komory ČR (AK) Jan Záhorka

Pro srovnání informoval, že v sousedním Rakousku škody dosáhly 20 milionů eur, což je v přepočtu 540 milionů korun. Prezident Agrární komory ČR Jan Veleba informoval, že AK shromáždila na pomoc zemědělcům postiženým letními povodněmi částku blížící se dvěma milionům korun. „Nebylo jen centrální povodňové konto, ale některé agrární komory pořádaly také své sbírky,“ podotkl Veleba. Prostředky se rozdělují po projednání s oblastmi postiženými oblastmi. Do nich se po měsíci od první pomoci minulou středu vypravili také zástupci Regionální agrární komory a předali tam finanční pomoc, kterou se podařilo shromáždit v Královéhradeckém kraji. Celkem zemědělci kraje převedli na povodňový účet regionální agrární komory více jak 700 tisíc korun. Prostředky budou předány konkrétním rodinám v oblasti Nového Jičína. Tato akce navazuje na operativní pomoc hned po povodních, kdy vypravila Okresní agrární komora Hradec Králové ve spolupráci s Okresní agrární komorou Třebíč dodávku pomoci ve výši asi 70 tisíc korun do obce Životice u Nového Jičína. Také Asociace soukromého zemědělství ČR.shromažďuje postupně finanční dary pro ty, kteří potřebují pomoci v souvislosti se záplavami.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down