12.05.2000 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školní mléko má úspěch

Již pět milionů krabiček dotovaného mléka si podle Zdeňka Hoffmanna z obecně prospěšné společnosti Laktea objednaly od začátku roku do 12. května školy v ČR. Nedotovaného mléka objednaly ve stejné době jeden a půl milionu krabiček. Podle Hoffmanna odebírá školní mléko v současné době 2800 škol, tj. zhruba 70 %.

Pro srovnání: v loňském roce v období září až prosinec měly školy podle Hoffmanna zájem o 2,908 milionu krabiček dotovaného a 1,5 milionu krabiček nedotovaného mléka.
Na dotované mléko mají nárok žáci prvních a druhých tříd, a to na dvě čtvrtlitrové krabičky týdně. Hoffmann dodal, že od září bude dotace rozšířena i na žáky třetích tříd. „Za čtvrtlitrovou krabičku polotučného mléka platí děti 2,50 Kč, dotaci 3 Kč za krabičku hradí mlékárnám stát. Nedotované mléko dodává Laktea za cenu 6 Kč, což je méně než v maloobchodě,“ vysvětlil Hoffmann.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down