22.08.2006 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školní statky na Plzeňsku mění svou právní formu

Jako příspěvkové organizace fungují zatím tři školní statky, keré se nacházejí na území Plzeňského kraje. Jejich pozice je stížená, protože jako krajské příspěvkové organizace nemohou žádat o zemědělské dotace z Evropské unie jako jiné zemědělské subjekty.

Proto se dnes krajští zastupitelé rozhodli, že se školní statky v Horšovském Týně - Horšově na Domažlicku, v Klatovech - Čínově a v Plasích - Babině na severu Plzeňska od počátku příštího roku stanou společnostmi s ručením omezeným. To jim zajistí stejné postavení jako ostatním zemědělským subjektům. Kraj si slibuje, že na ně bude také prostřednictvím dozorčích orgánů moci lépe dohlížet. Statky nebudou vlastnit nemovitosti, jen movité věci. Budovy zůstanou kraji, který nové firmy založí s vkladem 200 tisíc korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down