Školy a školky mohou žádat o dotaci na naučné stezky, úpravu zahrad, učebny, úly

Základní a mateřské školy včetně lesních mohou žádat o dotaci na úpravy svých zahrad, které podpoří vztah dětí k přírodě. Ministerstvo životního prostředí na tyto účely uvolní 50 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Na jeden projekt lze získat až půl milionu korun. O peníze se školy mohou hlásit do ledna 2018. Uvedlo to Ministerstvo životního prostředí v tiskové zprávě.

Peníze lze získat například na pěstitelské nebo bylinkové zahrady, na venkovní učebny, názorné přírodní laboratoře i na včelí úly, skalky, jezírka, meteorologické budky či naučné stezky po školním pozemku.

Částka 50 milionů korun je rozdělena na tři díly. Největší z nich, 24 milionů korun, připadne základním školám a příspěvkovým a neziskovým organizacím zaměřeným na ekologickou výchovu. Mateřské školy se mohou ucházet o 20 milionů korun. Zbývajících šest milionů půjde lesním školkám a lesním klubům. Ty mají proti klasickým školám a školkám širší paletu možností, na co peníze použít. Dotace má pomoci těmto zařízením zajistit hygienické, stravovací a odpočinkové zázemí tak, aby naplnila legislativní požadavky pro provoz lesních mateřských škol, uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Jedna škola či jiná organizace může dostat 50 000 až 500 000 korun, nejvíce ale 85 procent nákladů. Podmínkou je, že musí respektovat zásady pro enviromentální vzdělávání a dodržet metodiku uvedenou na stránkách ministerstva. Peníze na tyto účely půjdou z Národního programu Životní prostředí poprvé.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down