Skončila platnost povolení některých glyfosátů

Byla ukončena platnost povolení přípravků na ochranu rostlin obsahujících účinnou látku glyfosát a formulační přísadu etoxylovaný amin loje. Informoval o tom Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský na základě aktuálně platného nařízení Evropské komise. Lhůty pro uvádění na trh a spotřebování nakoupených zásob těchto přípravků jsou uvedeny v on-line Registru přípravků na ochranu rostlin.

Dne 21. srpna 2016 vstoupilo v platnost prováděcí nařízení Evropské komise (EU) č. 2016/1313 ze dne 1. srpna 2016, kterým se mění prováděcí nařízení (EU) č. 540/2011, pokud jde o podmínky schválení účinné látky glyfosátu v případě přípravků obsahujících ve formulaci etoxylovaný amin loje (č. CAS 61791-26-2). V čl. 1 prováděcího nařízení Evropské unie se uvádí, že členské státy zajistí, aby přípravky na ochranu rostlin obsahující glyfosát neobsahovaly formulační přísadu etoxylovaný amin loje, upozornila mediální zástupkyně Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Ivana Kršková.

Na základě tohoto požadavku musela být zrušena povolení pro přípravky na ochranu rostlin obsahující účinnou látku glyfosát a etoxylovaný amin loje. Lhůty pro uvádění na trh a spotřebování nakoupených zásob těchto přípravků jsou uvedeny v on-line  Registru přípravků na ochranu rostlin, doplnila Kršková.

Hlavním účelem této aplikace je zpřístupnit veřejnosti data z registru povolených přípravků na ochranu rostlin, který vede Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský. Databáze zahrnuje přípravky registrované v České republice a souběžně dovážené přípravky na ochranu rostlin podle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči. Databáze je aktualizována jedenkrát denně.

Údaje o přípravcích jsou také dostupné prostřednictvím datových služeb (webservices - EPH_GCP01D) ve formátu XML. Údaje lze také stáhnout ve formátu XLS a XML v aplikaci Data ke stažení.*

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down