17.10.2007 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skot a ovce mohou do SRN a Rakouska

Od dnešního dne může Česká republika bez větších potíží obchodovat se skotem či ovcemi s Německem, Rakouskem. Umožňuje to bilaterální dohoda šéfů veterinárních správ těchto tří zemí. Dohoda je v souladu s nařízením č. 2000/75/EC a rozhodnutím č. 2005/393/EC. Problémy s přesuny zvířat způsobila katarální horečka ovcí, neboli bluetongue, sdělil mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Kvůli bluetongue se vymezují ochranná pásma až do 150 kilometrů od ohniska. Vzhledem k tomu, že tato pásma zasahují na velké vzdálenosti a opatření z toho vyplývající omezovala přesuny dobytka zejména na jatka, dohodla se Státní veterinární správa ČR s veterinárními autoritami Německa a Rakouska na umožnění obchodu v těchto zemích. Jde o země, kam zasahují ochranná pásma v souvislosti s výskytem bluetongue v Německu, dodal Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down