Skupina Bohemia Sekt začala exportovat své sekty a vína do Jordánska

Skupina Bohemia Sekt, největší výrobce sektů a vín v ČR, začal vyvážet své produkty na jordánský trh. K dostání jsou ve specializovaných obchodech s alkoholem a v hotelech. Uvedl to manažer exportu Petr Němeček. Největšími exportními trhy skupiny jsou Slovensko a Belgie. V posledních dvou letech vstoupila i do Mexika a Nigérie. Prioritou podniku ale zůstává Česká republika a český spotřebitel, předloni prodal v ČR 31,5 milionu lahví sektů, šumivých nápojů a vín.

Kromě vlajkové lodi, sektů značky Bohemia Sekt, vyváží podnik do Jordánska i část svého sortimentu tichých vín, například značky Chateau Bzenec a Motýl z Vína Mikulov. "Jde o zajímavý exportní trh, kde má víno tisíciletou tradici a je nejoblíbenějším alkoholickým nápojem. Loni v září jsme tam vyvezli první dodávku a v tuto chvíli už připravujeme další," řekl Němeček. Objemy vyvezeného vína firma neuvedla.
Klíčovým momentem bylo podle mluvčí skupina Alice Králové najít spolehlivého místního partnera. "Tím se stal Issam Haddad, majitel jedné z největších jordánských sítí specializovaných obchodů s alkoholem. Místní partner je důležitý jak z hlediska znalosti trhu, tak i kvůli poměrně složitým dovozovým pravidlům," řekla. První zásilka vín z ČR dorazila do Jordánska sice už loni na konci září, místním zákazníkům mohla být nabídnuta až začátkem prosince. Důvodem byly zejména schvalovací procedury nových produktů, dodala.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down