Skupině Karlovarských minerálních vod rostl v 1. čtvrtletí obrat

Za první čtvrtletí roku 2015 dosáhla celá skupina firem Karlovarských minerálních vod (KMV) obratu 1,18 miliardy korun. Meziročně jde o nárůst o devět procent. Sdělil to generální ředitel KMV Alessandro Pasquale. Skupina zahrnuje jak samotné Karlovarské minerální vody, tak i českou společnost Poděbradka a firmy v Rakousku a na Slovensku. Ve výsledku se ještě neprojevily letošní akvizice dvou výrobců minerálek v Maďarsku.

"Objemy prodejů za první čtvrtletí jsou dobré a ještě nezačala hlavní sezóna, pro kterou v Česku uvádíme několik novinek. Podle nás se začíná reálně ukazovat, že spotřebitelé vyhledávají produkty, které prospívají jejich zdraví. To platí nejen u nás v České republice, ale i v celosvětovém měřítku. Agentura Canadean uvedla, že letos se na světě poprvé prodá více balené vody než sycených nápojů," komentoval výsledky Pasquale.
"Data agentury Nielsen potvrzují, že vedle prodeje minerálních a pramenitých vod si skupina KMV udržuje v Česku vedoucí pozici také v rámci celého sektoru nealkoholických nápojů (kromě vody sem patří i ovocné džusy, sycené nápoje, ledové čaje a sirupy), kde za posledních 12 měsíců (duben 2014 - březen 2015) na maloobchodním trhu potravin a smíšeného zboží dosáhla objemový tržní podíl 29,0 procent," říká Veronika Jeřábková, Senior konzultant ze společnosti Nielsen.
Na Slovensku si skupina KMV drží druhou pozici na místním trhu balených minerálních vod. V Rakousku je skupina KMV dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v přírodních ochucených minerálních vodách. Dalšími významnými exportními zeměmi jsou například Polsko, Německo, ale také USA nebo Spojené arabské emiráty.
V první půlce letošního roku skupina KMV rozšířila své evropské působení odkoupením dvou nápojářských firem v Maďarsku Kékkúti Ásványvíz a Szentkirályi Ásványvíz, čímž zřejmě vznikl největší výrobce balených minerálních a pramenitých vod a nápojů ve střední Evropě.
"Předpokládáme, že letos celá evropská skupina KMV vyrobí a prodá miliardu litrů balených vod a nealkoholických nápojů a obrat dosáhne 6,3 miliardy korun," uzavřel Alessandro Pasquale. Za loňský rok ještě není obrat upřesněný, ale skupina očekává obrat pět miliard Kč za celý holding KMV, který zahrnuje ČR a zahraniční operace, ale ještě bez maďarských akvizic.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down