13.10.2004 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sladkovodní ryby z českých rybníků mají v EU šanci na odbyt

Za samozřejmost lze považovat, že vstupem Česka do Evropské unie se pro české rybáře nic nezmění k horšímu. Přestože produkce ryb v unii se orientuje na lososa, mořské ryby a pstruha, domácí rybáři uplatní svoji produkci sladkovodních ryb. Všechny přijaté či připravované směrnice EU se dominantně orientují na intenzívní chovy ryb a specifické podmínky rybníkářství jsou v nich respektovány jen velmi omezeně. Uvedl to správní ředitel Rybářského sdružení ČR Václav Šilhavý.

S rybářstvím orientovaným na sladkovodní ryby přistoupily do unie i další země. Je třeba proto nalézt v evropské rybářské politice pro zviditelnění sladkovodních ryb a pro podporu rybníků, v nichž se tyto ryby chovají. Pro unii je to nová záležitost, s výjimkou Bavorska a Francie řekl Šilhavý.
České rybníkářství ročně vyrobí kolem 19 000 tun tržních ryb, z toho 17 000 tun kapra. Polovinu produkce kapra přitom vyveze. V zemích EU činí roční produkce kapra kolem 65 000 tun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down