17.08.2006 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sladovny se obávají, že v ČR nebude dost ječmene ve standardní kvalitě

Letošní počasí kvalitě sladovnického ječmene nepřálo. Zvláště deště na začátku srpna, po nichž zrna začala klíčit v klasech a některé porosty napadly plísně se podepsaly na jakosti obiloviny, uvedl výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý. To se projeví podle Agrární komory ČR tím, že sladovnický ječmen bude na domácím trhu chybět. S názorem nevládní organizace se rozchází ministerstvo zemědělství, které tvrdí, že tři čtvrtiny žádaného objemu jsou prý již sklizeny a na polích přitom zůstává asi polovina jarních ječmenů.

Také největší výrobce sladu v tuzemsku, Sladovny Soufflet ČR, monitoruje situaci a připouští, že sladovnického ječmene nebude dostatek. Způsoby řešení mají podle generálního ředitele firmy Richarda Paulů ukázat testy, z nichž se ukáže, jak se bude letošní surovina při sladování chovat.
Sladovnického ječmene standardních parametrů bude chybět možná až polovina potřebného množství, soudí prezident agrární komory Jan Veleba, protože značnou část produkce znehodnotily deště během žní.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down