13.08.2018 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slavnosti rajčat v Břeclavi navštívilo kolem pěti tisíc lidí

Slavnosti rajčat v Břeclavi dnes navštívilo odhadem kolem pěti tisíc lidí. Řekl to pořadatel Petr Vlasák. Lidé mohli ochutnat rajčata v různých formách ve 40 stáncích včetně tříchodového menu herečky Markéty Hrubešové. O hudební doprovod se postarala Midnight Coffee Session z Brna a Peter Lipa.

Před začátkem akce v Břeclavi pršelo. "Vše jsme chystali za deště, ale na začáteční desátou hodinu se počasí umoudřilo a vše začalo dobře. Na akci se protočilo několik tisíc lidí a už kolem poledne byly stánky vyjezené," uvedl Vlasák.

Podle něj bylo potřeba jídlo několikrát doplňovat. Stánky na slavnostech měly restaurace, ale i obchody se zdravou výživou. "Lidé mohli ochutnat sušená rajčata, grilovaná, nakládaná, plněná masem, ale také polévky," vyjmenoval pořadatel. K dostání byly i omáčky a těstoviny. Součástí byla i ochutnávka kuchyní z Mexika, Maďarska, Guatemaly nebo Ruska.

Tříchodové menu nabídla i Hrubešová. Skládalo se ze studené polévky, italské rajčatové směsi a noků se slaninou, rajčat a hrášku. Slavnosti se konaly v Břeclavi už popáté. "Chtěl jsem udělat nějakou novou akci ve městě. Festivaly mi přijdou jako dobrá záležitost pro setkávání lidí. Ohledně rajčat nikdo nic nedělal a v Břeclavi je má každý na balkóně a na zahradách," uvedl Vlasák.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down