Slavnostní výlov jihomoravského rybníku Vrkoč začne v pátek

Slavnostní výlov rybníka Vrkoč u Pohořelic, který je největší akcí svého druhu na jižní Moravě, začne v pátek a potrvá až do neděle. Pořadatelé z Rybníkářství Pohořelice se stejně jako loni rozhodli protáhnout slavnost na tři dny, aby lidem poskytli více komfortu. Pokud bude příznivé počasí, očekává se opět návštěvnost několika desítek tisíc lidí. Uvedl to ředitel firmy Roman Osička.

Kromě toho, že se lidé přijdou podívat na práci rybářů, láká je také ochutnávka rybí gastronomie. Mohou okusit speciality z ryb, jako je polévka, pomazánka, marinované či uzené ryby. Lidé si mohou koupit i čerstvě vylovené ryby k vlastnímu zpracování. Převážnou část tvoří kapr, ale je možné ochutnat i tolstolobika či amura. Cena zůstává už několik let stejná. Obvykle se na občerstvení spotřebuje 90 až 100 metráků ryb, poznamenal Osička. Lákavý je výlov i pro děti, pro které jsou přichystané prosklené kádě, takže mohou ryby pozorovat. Uvidí také vylovené i trofejní ryby, řekl Osička.

Výlov Vrkoče je vedle výlovu Olšovce u Jedovnic, který se uskutečnil minulý víkend, jediným slavnostním na jižní Moravě. Lidé však mohou sledovat i výlovy dalších rybníků s prodejem na břehu. Pohořeličtí budou lovit Jaroslavický rybník na Znojemsku od 31. října do 4. listopadu. Druhý velký podnik v kraji Rybářství Hodonín už začalo s výlovem soustavy Lednických rybníků. Mlýnský je vylovený, od 31. října do 3. listopadu se bude lovit Hlohovecký a od 21. do 27. listopadu Nesyt. Od 15. do 18. listopadu budou rybáři lovit také Jarohněvický rybník u Dubňan.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *