10.08.2000 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slibný RIF

Již v srpnu se počítalo s přeměnou Restitučního investičního fondu (RIF) na otevřený podílový fond, a ačkoliv tento krok je ještě podmíněn dotažením administrativních záležitostí, odborníci vesměs považují otevření RIFu pro jeho dosavadní akcionáře za velmi přínosné. "Je to ta nejlepší zpráva," míní například expert společnosti J&T Miroslav Zábojník.

"Zatímco nyní na trhu dostanete za akcii tržní cenu, která je často podhodnocená, otevřený fond vám musí vyplatit podíl, vypočtený z čistého obchodního jmění fondu - a to by v tomto případě měla být určitě výhoda," vysvětluje Zábojník. Zatím si ovšem finančníci netroufají předpovídat, jak se cena bude vyvíjet - nyní se hodnota jedné akcie na burze pohybuje kolem 1440 korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down