26.03.2014 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sloučení může vést k úsporám

Většina námi oslovených osobností se domnívá, že sloučení Státní rostlinolékařské správy ČR a Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského by mohlo přinést úsporu nákladů. Co se týká hodnocení, zda tento krok byl správný, je podle mnohých ještě předčasné.

Předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha uvedl, že na hodnocení je ještě brzy. Navíc se v čele Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského nedávno změnil ředitel, Zdeňka Macha vystřídal Jaroslav Staňa. „Snaha o zefektivnění státní správy a snížení počtu kontrol připadá jako správná,“ konstatoval s tím, že vítali snahu snížit počet kontrolních organizací. „Například jeden podnik měl jen za březen čtyři kontroly,“ podotkl.  

Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Josef Stehlík považuje sloučení těchto dvou organizací za správný krok a další kroky by ještě měly následovat, aby se snížily náklady na tuto oblast. Podle něj by se neměla zřizovat státní poradenská centra v oblasti rostlinolékařství, ale mělo by jít o poloprivátní služby, které by byly hrazeny zemědělci.     

Poradce Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin Petr Baranyk se domnívá, že sloučení  obou organizací bude přínosem v tom, že to povede k úsporám. Přitom se odvede stejné množství práce. „V tom bych viděl jediné pozitivum. Jinak z hlediska praktických dopadů na zemědělce a pěstitele bych neviděl žádnou velkou změnu,“ sdělil.              

(další informace jsou uveřejněny v aktuálním čísle týdeníku Zemědělec)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down